alcina.pl

 

odwiedź nas na you tube


Cudowne lata 70te

Dekada charakteryzująca się społecznym przewrotem. Te lata w naszych umysłach odznaczyły się rewolucją studencką, walką o wolność jednostki. Wszystkie głosy, które zostały podniesione razem w walce ubiegających się o uznanie ich praw miało ogromny wpływ na estetykę, które były charakterystyczne dla tego okresu.

Muzyka była motywem przewodnim w tym dziesięcioleciu, kiedy mnóstwo zespołów pojawiło się w wielu różnych stylach, a tysiące fanów z daleka ruszały na koncerty. Lata 70 to jeden z najbardziej płodnych okresów w zakresie stylu i jeden, w którym gwiazdy rocka zaczęli naprawdę zwracać uwagę na szczegóły w ich stylizacji. W tym okresie najlepsi muzycy zadbali o wszystkie małe szczegóły, które składały się na ich styl, obok życia dla ich muzyki. Uczesania i fryzury były siłą napędową oprócz rytmów i stylu muzyki. Teraz bardziej niż kiedykolwiek, trendy lat siedemdziesiątych wracają do mody, wspierane przez branżę fryzjerską. W latach siedemdziesiątych wiele najbardziej powtarzających się trendów również są naśladowane i kopiowane z przeszłości; w tym czasie ta sama dziewczyna może promować styl boho i elementy disco w każdym z jej wyglądzie, bez mrugnięcia okiem. To był z pewnością bardzo bogaty okres-boom kulturowy.

Jak szczęśliwi są ci ludzie, którzy mogli żyć w tej dekadzie, kiedy technologia nie miała znaczenia społecznego i muzyka rządziła społeczeństwem. Obecnie żyjemy w czasach, które, podobnie jak w latach siedemdziesiątych, cenią różnorodność i indywidualność, nie chcąc jednolitości w żaden sposób, pojawiają się różne kształty i formy, ogromna gama stylów muzycznych i modowych.

Lata siedemdziesiąte to z pewnością dekada najbardziej znacząca a jednocześnie wyśmiewana za ekstrawagancję, ale i chwalona za to, że nie przejmuje się krytyką. Widać tu dużo odniesień do współczesności. Lata 70te inspirują dziś modę i styl, który odchodzi od ustalonych zasad i przyjmuje nowe różnorodne style życia. Widzimy obecnie dużą celebrację osiągnięć nowego pokolenia, która po raz kolejny odrzuca stare, ustalone zasady. Kolekcja fryzur czci cudowne lata 70te, triumf indywidualności.

KOLEKCJE:

70’s CLASSIC
DISCO GLAM
LADY PATCHWORK
Blocking
Rock and Roll Circus
Strzyżenia męskie: ROCK STARS

<< Powrót

Korzystanie z witryny oznacza, że akceptujesz politykę prywatności

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych.
Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Państwa potrzeb. Każdy ma możliwość wyłączenia ich
w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. więcej w naszej Polityce prywatności.

Zamknij